Ciemny meszek nad górną warga i pojedyncze włoski na brodzie łatwo usuniesz w domu. Podpowiadamy, jak zrobić zabieg, by był bezbolesny i nie podrażnił skóry.

Depilację najlepiej zrobić wieczorem, wtedy ewentualne zaczerwienienia zbledną przez noc. Na dwa dni przez zabiegiem warto złuszczyć naskórek peelingiem, dzięki temu meszek łatwiej da się usunąć. Najlepiej zrób staranny demakijaż preparatem, który stosujesz zazwyczaj i wysusz twarz. Możesz użyć zasypki dziecięcej, by usunąć resztki wilgoci. Staraj się nie depilować tych samych miejsc dwa razy, np. przyklejając plastry. Pojedyncze włoski warto usunąć pesetką. Ale przed tym ogrzej skórę ciepłym ręcznikiem. Po zabiegu przez 2 – 3 dni nie opalaj się i nie stosuj kremów z retinolem, bo mogą pojawić się podrażnienia.

Usuwanie wąsika nie musi boleć

Masz do wyboru plastry z woskiem lub depilator w kremie.
Za pomocą plastra: ogrzej pasek z woskiem, lekko go pocierając między dłońmi. Przyklej go do wąsika, przyciśnij, by ‚złapał’ wszystkie włoski. I energicznie go oderwij pod włos. Resztki wosku zmyj oliwką lub specjalną chusteczką z oliwką, (jeśli jest w zestawie z plastrami). Skóra będzie gładka przez 2 – 3 tygodnie.
Depilator w kremie: za pomocą szpatułki nanieś na wszystkie włoski preparat. Trzymaj go zgodnie z czasem zalecanym przez producenta (ok. 3 – 5 minut). Zbierz krem szpatułką, przetrzyj skórę tonikiem i wklep krem do twarzy. Włosy zaczną odrastać po 7 – 10 dniach.

Sprawne wyrywanie włosków z brody

Chwytaj pojedyncze włoski pęsetką i szybkim ruchem wyrywaj. By mniej bolało, drugą ręką lekko naciągaj skórę i wyrywaj je na przemian raz z jednej strony twarzy raz z drugiej. Przyłóż depilator z nakładką do wąsika i szybkimi ruchami przesuwaj go po twarzy w kierunku pod włos. Lepiej nie próbuj usuwać wąsika czy włosków na brodzie za pomocą maszynki do golenia. Możesz podrażnić delikatna skórę twarzy i zaciąć się. Ponadto zgolone cienkie włoski odrosną mocniejsze i twardsze.

Niezbędne ‚narzędzia’

Wybierz plastry czy krem do depilacji specjalnie przeznaczone do twarzy. Są wzbogacone wyciągami łagodzącymi podrażnienia, m.in. bawełną, miodem czy aloesem.
Odpowiednia pęsetka: warto kupić metalową. Zwróć uwagę by jej końcówki były ukośne i ściśle do siebie przylegały. Dzięki temu łatwo uchwycisz nimi nawet najkrótsze włoski. Dobrze, by miała plastikową lub gumowa nakładkę na środku. Wtedy nie wyślizgnie się z palców.
Specjalny depilator: wybierz takie, który ma wąską nakładkę do usuwania wąsika. Wiele z nich wyposażonych jest nawet w kilkadziesiąt pęset, które wyrywają najcieńsze i najkrótsze włoski. Niektóre możesz także używać pod prysznicem oraz regulować prędkość, aby zabieg był delikatniejszy.