Depilacja ciała coraz częściej przestaje być jedynie domeną kobiet. Obecnie, również mężczyźni doceniają zalety depilacji. Do niedawna wśród mężczyzn dominował pogląd jakoby depilacja była domeną jedynie męskich środowisk homoseksualnych a pozbawione owłosienia ciało jest „niemęskie”. O ile rzeczywiście badania wskazują, że panowie o odmiennej orientacji seksualnej zdecydowanie częściej godzą się na depilację, to jednak coraz większy odsetek mężczyzn heteroseksualnych przyznaje się do depilacji „od czasu do czasu”. Depilacja ma wiele zalet, z których głównymi są atrakcyjny wygląd oraz kwestie higieny osobistej. Wiele kobiet przychylnym okiem spogląda na wydepilowanych mężczyzn, uznając męskie ciała za bardziej atrakcyjne wizualnie oraz zadbane.

Depilacja, czyli proces pozbywania się zbędnego owłosienia wbrew pozorom nie jest czynnością najłatwiejszą. Wielu panów decyduje się jednak na przeprowadzanie depilacji we własnym zakresie w domach. Z tego powodu najczęściej używanym narzędziem pozbywania się owłosienia są nożyczki, a sama depilacja ma za zadanie jedynie jego skrócenie. Mimo, że redukcja owłosienia za pomocą nożyczek jest metodą nieinwazyjną, o tyle efekty bywają bardzo krótkotrwałe. W celu przedłużenia efektów depilacji bez uciążliwych skutków ubocznych stosuje się również woskowanie. Coraz więcej drogerii oferuje mężczyznom odpowiednie rodzaje wosków do samodzielnej depilacji, jednak warto zlecić ten proces profesjonalnym salonom urody. Dlaczego? Otóż depilacja woskiem bywa bolesna a brak wprawy może skutecznie zniechęcić do usuwania owłosienia w ogóle. Efekty depilacji gorącym woskiem utrzymują się nawet przez kilka tygodni. Dzieje się tak dla tego, że plastry nasączone woskiem i przyłożone do owłosionej partii ciała pozwalają na szybkie usunięcie nie tylko włosków ale również ich cebulek. W sprzedaży znajdują się różnego rodzaju woski, przeznaczone dla bardziej wymagającej skóry, skłonnej do podrażnień – zwłaszcza wrażliwych okolic intymnych.

Ciekawą alternatywą w procesie męskiej depilacji jest depilacja chemiczna za pomocą specjalnych kremów. Kremy do depilacji pozwalają na usunięcie zbędnych włosków bez konieczności ich wyrywania razem z cebulkami oraz dają trwalszy efekt niż zwykłe ich golenie. Specjalne kremy, dostępne w sklepach rozpuszczają białka będące budulcem włosa a ich stosowanie jest niezwykle proste i bezpieczne. Po dokładnym umyciu i osuszeniu depilowanych partii ciała wystarczy nałożyć grubą warstwę kremu, po czym usunąć ją po kilku minutach specjalną łopatką. Depilacja chemiczna jest szczególnie popularna w przypadku usuwania owłosienia z nóg, zwłaszcza latem.