Od zarania dziejów człowiekowi towarzyszyła moda na usuwanie owłosienia z różnych części ciała.

TROSZKĘ HISTORII:

Dziesiątki tysięcy lat temu naszą planetę zamieszkiwali ludzie pierwotni. Byli oni zarośnięci od stóp do głów, dlatego że gęste futro zapewniało utrzymanie ciała w odpowiedniej temperaturze. Po latach badań naukowcy odkryli, że kiedy nadchodziły cieplejsze dni, pan i pani neandertalczyk skracali swoje futro przy pomocy ostrego kamienia służącego ,jako maszynka.

Starożytny Egipt

W starożytnym Egipcie depilacja była przymusowa zwłaszcza w wyższych kręgach społecznych. Powodem takiego stanu rzeczy była wiara, że we włosach czai się zło, którego trzeba się pozbyć. Faraon, król Egiptu, uznawany za równego bogom, aby objąć swoje stanowisko musiał ogolić się całkowicie – od czubka głowy, aż po stopy. Kobietom nad Nilem za żyletkę służyły szlifowane kamienie oraz muszle. Drugim sposobem była produkcja wosku z wody, cukru, cytryn, oliwy oraz miodu.

Starożytna Grecja i Rzym

W starożytnej Grecji i Rzymie panowała moda na dokładnie ogolone kobiety. Przeważnie usuwano owłosienie na nogach i rękach. Niektóre teksty źródłowe podają, że część Rzymianek pozbywała się również włosów z miejsc intymnych, co bardzo podobało się ówczesnym arystokratom. Co więcej, także kapłanki w świątyniach musiały się dokładnie depilować, by ukazać swoją czystość przed bóstwem i wiernymi. Jedną z metod była pasta z żywicy i smoły, której właściwości były podobne do kosmetycznego wosku.

Średniowiecze

Rzymska moda na depilację trwała  do XIV wieku. Wtedy też rozpoczęła się epidemia dżumy. Aby choroba nie rozprzestrzeniała się pozamykano łaźnie gdzie można było poddawać się zabiegom depilacji. Moda na depilację wygasła. W dużym stopniu wpływ miała też zmiana obyczajów, chrześcijaństwo położyło  nacisk na zakrywanie ciała u kobiet. Obowiązywała moda na długie suknie całkowicie zakrywające nogi. Od tego momentu depilacja stała się tematem tabu.

Wielki powrót depilacji

Przez kilka stuleci kobiece ciało było zasłonięte. Przełom nastąpił około 1915 roku, gdy w magazynie “Harper’s Bazaar” pojawiła się reklama z modelką w sukience bez rękawów. Zdjęcie przedstawiało uśmiechniętą kobietę z uniesionymi rękoma, prezentującą gładko ogolone pachy. Tuż obok niej widniało hasło: “Letnia sukienka i współczesny taniec razem wymuszają usuwanie zbędnego owłosienia”.

XXI WIEK

XXI wiek pokazuje nam jasno ,że jednym z elementów europejskiego kanonu piękna jest gładka skóra. W wielu miejscach Europy depilacja kobieca jak i męska jest już standardem. Dzisiaj mężczyźni na całym świecie pielęgnują ciało i twarz, dbają o schludny wygląd rąk / manicure/  i stóp / pedicure/. Dzisiaj mężczyzna depiluje ciało.

Polska  jest   troszeczkę zamknięta  na tak szeroko pojętą depilację ale wierzę ,że to się zmieni.

Dzisiejszy Internet jest zbiorem opinii oraz  nie zawsze prawdziwych informacji  i mitów.

Piszę ten tekst abyście  panowie dostali garść praktycznych porad.

Mam na imię Katarzyna i od wielu lat zajmuję się depilacją woskami u kobiet i mężczyzn. Jestem Polskim trenerem  depilacji woskami francuskiej marki Beaute Direct. To woski nowej generacji, które pozwalają zniwelować dyskomfort zabiegu do minimum.

Wielu mężczyzn korzysta już z usług gabinetów kosmetycznych w tym również z depilacji. Są to  osoby spotykające się na co dzień bezpośrednio z klientem: przedstawiciele handlowi, ludzie pracujący w usługach, placówkach bankowych, urzędnicy, dyplomaci, biznesmeni, osoby medialne, sportowcy, trenerzy fitness i wielu innych mężczyzn.

Mężczyźni na świecie i również w Polsce depilują najczęściej: plecy, klatkę piersiową, nogi, pachy i bikini klasyczne oraz depilację BOYZILIAN /czyli całą linię bikini wraz z jądrami oraz okolicą odbytu i pośladkami/.

I dzisiaj o tej depilacji chciałabym Ci opowiedzieć. Chcę przetrzeć szlaki panom, którzy z depilacji boyzilian chcą skorzystać ,lecz nie wiedzą jak i gdzie to zrobić.


BOYZILIAN – NA CZYM POLEGA ZABIEG?

Zabieg depilacji boyzilian, to pozbycie się owłosienia za pomocą wosku na częściach intymnych u mężczyzn. Zabiegiem bliźniaczym u kobiet jest depilacja brazylijska. Kiedyś zabieg wykonywany był tylko u kobiet i polegał na tym, że kosmetyczka nakładała ciepły wosk, przyklejała do niego pasek elastycznego materiału i usuwała wraz z włosami. Przy tej technice czasami  dochodziło do podrażnień w miejscach delikatniejszych lub przegrzania skóry. Dzisiejsza technika i same woski bardzo mocno ewoluowała, choć zdarzają się jeszcze gabinety, które tą metodą nadal pracują. Marka Beaute Direct wprowadziła na rynek Polski woski bezpaskowe czyli tzw. woski  twarde – bardzo delikatne, które doskonale nadają się do depilacji miejsc intymnych u kobiet  jak również u mężczyzn.

Wosk ma konsystencję kremową, co pozwala otulać włos bez szkody dla skóry.

Drewnianą, jednorazową szpatułką wosk jest nakładany w miejsce gdzie rosną włosy i po zastygnięciu usuwany przez kosmetyczkę wraz z włosem.


JAK PRZEBIEGA ZABIEG?

Jeśli nie ma przeciwwskazań (o których powiem później), dostajesz od kosmetyczki jednorazowe stringi męskie. Jeśli wcześniej brałeś kąpiel ubierasz  stringi/ pozostając w podkoszulku/ i kosmetyczka zaprasza Cię na fotel. Jeśli nie miałeś możliwości przygotowania się do zabiegu bo np. jedziesz z pracy, w łazience możesz skorzystać z chusteczek do higieny intymnej aby się odświeżyć.

Kiedy siedzisz już na fotelu kosmetyczka podaje Ci rękawiczki jednorazowe lub tylko dezynfekuje  ręce ponieważ będziesz z nią współpracował. Oczywiście kosmetyczka  pracuje w rękawiczkach, jeśli zdarzy się inaczej, uciekaj z gabinetu.

Jeśli  wszystko jest już przygotowane, kosmetyczka dezynfekuje Twoją skórę , osypuje talkiem lub nakłada oliwkę tzw. suchą aby wosk nie przylegał do skóry i przystępuje do zabiegu.

Kiedy kosmetyczka nakłada wosk, Twoją rolą jest tak przytrzymywać penisa aby wosk można było położyć w  każdym miejscu, gdzie włosy rosną. Wiadomo, że włosy rosną na wzgórku łonowym, na jądrach, ale też u nasady samego penisa i  z tego miejsca też są usuwane. Kiedy wszystkie włosy są już usunięte, kosmetyczka poprosi Cię abyś położył się na boku lub abyś klęknął na kolanach opierając się na przedramionach tak, aby można było usunąć włosy z pośladków oraz miejsc wokół odbytu. Kiedy zabieg dobiegnie końca, kosmetyczka zdezynfekuje Twoją skórę i poda Ci oliwkę oraz krem łagodzący, który sam zaaplikujesz sobie na miejsca depilowane.  Na pożegnanie dostaniesz kilka cennych wskazówek jak pielęgnować okolice  objęte depilacją.


PRZECIWWSKAZANIA  DO DEPILACJI WOSKIEM BOYZILIAN:

  • choroby skóry posiadające rany i owrzodzenia
  • łuszczyca w miejscu depilowanym
  • cukrzyca
  • choroby wirusowe i bakteryjne  narządów rodnych
  • zażywanie leków typu: Retin-A, Renova, Differin, Isotretinoin.

 

PO CO DEPILOWAĆ MIEJSCA INTYMNE?

Dla higieny osobistej.  Wielu panów przycina włosy lub goli je maszynką. Przycięte włosy, jeśli tak lubisz są ok. jednak mają sztywną strukturę i mogą przeszkadzać partnerce seksualnej/partnerowi seksualnemu.

Maszynka do golenia powoduje, że Twoje włosy odrastają dość szybko, bo już następnego dnia. Skóra golona, na co dzień jest drażniona, żyletka dzień po dniu powoduje ściąganie warstwy ochronnej naskórka, przez co może dochodzić do powstawania stanów zapalnych, podrażnienia skóry, swędzenia i pieczenia. Włosy często wrastają.

Jest jeszcze jeden sposób – depilacja laserem. Jednak też nie dla wszystkich. Do takiej depilacji włos musi być ciemny. Jasnych włosów laser nie usunie.

Dlatego alternatywą dla tych wszystkich depilacji jest depilacja woskiem. Nie próbuj tego jednak robić w domu, ponieważ woski dostępne w sklepie nie nadają się do depilacji intymnej. Depilacja w gabinecie ma jeszcze jedną zaletę, jest wykonywana w warunkach higienicznych.

Dla wygody. Wielu ludzi w dzisiejszych czasach korzysta z basenu, uprawia sport. Łatwiej w tym przypadku utrzymać higienę osobistą.

Dla satysfakcji seksualnej. Wiele osób robi depilację z tego właśnie powodu.

Depilacja męska w dobrym gabinecie kosmetycznym trwa 30-40 min. ,jeśli jesteś pierwszy raz wizyta może potrwać 1 godzinę.

Aby pomóc  podjąć Ci decyzję , czy przyjść na taka depilację, odpowiem na jedno z pytań często zadawanych przez panów, którzy boją się korzystać z tej oferty:

– A co będzie, jeśli dostanę wzwód podczas zabiegu depilacji, nigdy nie byłem w takiej sytuacji? Kiedy obca kobieta mnie zacznie dotykać reakcja może być różna, niezależna ode mnie???

 

Otóż moi drodzy panowie:

Profesjonalna Kosmetyczka, która wykonuje depilację boyzylian  jest świadoma niekontrolowanych odruchów organizmu. Chciałam uspokoić wszystkich panów. Najczęściej podczas zabiegu dyskomfort samego wyrywania włosów jest tak dominujący, że nie ma problemu ze wzwodem. Jeśli jednak pojawi się niewielki wzwód, bo organizm tak zareaguje, prawdziwa profesjonalna kosmetyczka potraktuje to, jako zwykłą samoobronę organizmu. Należy jednak pamiętać, że:

Zabieg męskiej depilacji okolic intymnych to zabieg kosmetyczny, w żaden sposób nie jest związany z ofertą erotyczną, w każdym przypadku zachowania wskazującego na inny cel wizyty w salonie niż zabieg kosmetyczny gabinet oraz kosmetyczka zastrzega sobie prawo do odmowy wykonania zabiegu, lub wyproszenia klienta z gabinetu.

Drodzy Panowie.
Miejsc gdzie można wykonać depilację boyzilian w Polsce jest jeszcze nie wiele.
Mam nadzieję, że to się niebawem zmieni. Mam nadzieję , że zmieni się również mentalność  i tabu które w Polce jeszcze nadal zbiera plony.

W Krakowie możesz skorzystać z oferty salonu ,,Looksus” www.looksus.pl  , gdzie osobiście zajmuję się depilacją kobiet i mężczyzn.

PS. Poszukujemy panów, jako modeli do szkoleń. Szkolenie prowadzone jest w warunkach kameralnych-trener, kosmetyczka i model.
Więcej informacji uzyskasz pod nr. Tel. +48 22 24 729 64

Szkolenia prowadzone są zwykle w Vitaco

Depilacja na szkoleniu GRATIS!!!!!

 

Zapraszam serdecznie:

Katarzyna Sporysz
Kosmetyczka
trener marki depilującej Beaute Direct